top of page
Sebastian Zietz- 5'11 x 18 3_4 x 2 3_8 R

ספיין-טק

טכנולוגיית העתיד מבית אל מאריק 

תעשיית הגלישה עובדת נון סטופ על חידושים ושכלולים כדי לעזור לנו, הגולשים, להעצים את חוויית הגלישה שלנו. החל מסוגי שעווה שונים, חרבות ואפילו קרם הגנה ועוד. חלקם נשארים איתנו לאורך זמן וחלקם נמסים כשעוות חורף בימי הקיץ...

אך מבחינת תעשיית ייצור הגלשנים, נדמה שההתקדמות והפיתוח "תקועים" ועומדים במקום.

כן, יצאו כל מיני גלשני אפוקסי\EPS עם קרבונים כאלו ואחרים, או גלאס משונה שמבטיח לנו הרגשה כזו או אחרת, אך עדיין גלשני ה PU הם הגלשנים השולטים בחופים. אז זהו, כאן נכנסת לתמונה טכנולוגיית הספיין טק!

בשנים האחרונות מתעסקים המון בשאלת הגמישות של הגלשן. התובנה שלכל גלשן יש גמישות מסויימת, שהיא הקובעת את ההתנהגות הכללית במים (ולא רק השייפ), השפיעה מאוד בעת האחרונה על צורת החשיבה של יצרני הגלשנים. הן מבחינת תנועת הגולש והתגובה של הגלשן בהתאם והן מבחינת התחושה והרטט של הגלשן בזמן הגלישה. 

בצורה מסורתית גמישות הגלשן נקבעת על ידי חומר הקצף, קשיחות השדרית והלמינציה. 

מבחינת חומר הבסיס - ל EPS יש תדר גמישות גבוה והוא בא לידי ביטוי בויברציות בולטות בזמן הגלישה (זו הסיבה שהמון גולשים פחות מתחברים לגלשנים אלו בגל גבוה או צ'ופי) בניגוד לגלשני PU, שתדר הגמישות שלהם הוא נמוך יותר ומתון -מה שנותן לו את ההרגשה הכל כך טבעית הזו במים.

 

אז מה הוא הספיין טק ואיך הוא בדיוק עוזר לנו?

הספיין טק הוא צורת ייצור המשלבת EPS עם סוג של שדרית מתרכובת ייחודית של שרף, פיברגלאס וקרבון שמהונדסים באופן מדוייק לביצועים מירביים.

הקונספט העיקרי של הספיין טק מתמקד בחשיבות התאמת הפלקס של הגלשן לצרכי הגולש, כדי לספק יעילות מוגברת בתגובתיות ויכולת התמרון של הגלשן. השדרית הייחודית שוקלת פחות מרבע פאונד, ושלא כמו שדריות עץ - שומרת על גמישותה לאורך זמן והיא בלתי שבירה. 

הדור השני של טכנולוגיית הספיין טק הושק לפני שנה והושם בו דגש על התאמת השדרית הייחודית לכל דגם ואורך בצורה שונה. בשונה משאר היצרנים, שם השדרית אחידה לכל הדגמים והאורכים.

נראה כי מריק מצאו את הדרך לשמר את התכונות הטובות של גלשני EPS ולבטל את התכונות השליליות שלהם ולמקסם את התנהגות הפלקס של הגלשן במים. הספיין טק מגיע בשלוש מידות שונות כנגד נפח הגלשן כך שאם אתם גולשים על 25 ליטר או 40 ליטר, גמישות הגלשן חייבת להיות שונה כדי להעניק לכם את ההרגשה הכי טובה במים. זו גם הסיבה שגלשני ספיין טק מרגישים מצויין גם בתנאי גלים גבוהים יותר וים צ'ופי בניגוד לשאר גלשני ה EPS בשוק, פשוט כי הגמישות שלהם הותאמה בצורה הרבה יותר מוקפדת מהמקובל.

 

אז מה זה אומר במים?

הספיין טק מבוסס על עקרונות אנרגיה קינטית ואלסטית והיכולת של השדרית להתגמש תחת לחץ ולחזור לצורתה הטבעית בצורה מיידית. בתהליך זה הגלשן מתמלא באנרגיה ומשחרר אותה במהירות, ועכשיו בעברית - הספיין טק עובד כמו קפיץ, הוא אוגר אנרגיה ומשחרר אותה במהירות והתוצאה היא גלשן זריז ומהיר הרבה יותר, זמן תגובה מהיר יותר, זרימה טובה יותר וגלשן שנותן הרגשה חיה הרבה יותר! 

הספיין עוזר לגולש להפעיל מינימום כוח ולקבל מקסימום תמרון. זאת אומרת שהספיין היא עוד דרך לעזור לנו לשמור על אנרגיה בזמן הגלישה ולא להתעייף כל כך מהר. 

טכנולוגיית הספיין טק מספקת מענה מצויין לכל תנאי הים. התגובתיות והמהירות המוגזמת שעוזרת לבצע בקלות  בתנאי הגלים הנמוכים והמהירים והביקורת המדוייקת להפליא על הגמישות שנותנת לנו את הביטחון וביטול הויברציות בתנאי גלים גבוהים ומבולגנים כך שאנו מצליחים לזקק את כל התכונות הטובות של ה EPS לטובתינו.

הפידבקים מהשטח מצויינים וקל מאוד להבחין בהבדלים, החל ממיק פאנינג שבחר בדגם ה"פיוור" בספיין טק כגלשן הטוב ביותר במסגרת הפרויקט "סטאב אין דה דארק", איתן אוסבורן שעף גבוה מעל כולם וזכה בתחרות האיירים, ידין ניקול שכבר תקופה מעיד שהוא גולש רק על ספיין טק ושאר הטימניקים וגולשים ממוצעים שלא מפסיקים להתלהב מההרגשה המיוחדת שהמבנה הזה מעניק.

עוד נקודה חשובה מאוד לציין היא שגלשני הספיין טק של אל מריק מיוצרים במפעל המקורי בקליפורניה, בשונה משאר יצרני הגלשנים, שמייצאים את ייצור ה EPS שלהם בדרך כלל למזרח הרחוק. כך שאתם מקבלים אל מריק מקורי תחת הביקורת הקפדנית ביותר, בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. הכל כדי לקבל את הגלשן הטוב ביותר!

 

מטכנולוגיית הספיין טק ניתן להתרשם ברשת חנויות סרף-פס ובחנויות גלישה מובילות ברחבי הארץ.

NBST.png
Rocket-Wide_Spine-Tek_top-for-site.png
FST.png
OGFST.png
bottom of page