Untitled-2.jpg

גלשני מעבר-

איך התקדמתי מסופט ונשארתי בחיים

גלשני מעבר-

איך התקדמתי מסופט ונשארתי בחיים

minimal.png

גלישת גלים היא ספורט קשה. לא קשה במובן שסובלים בו, להיפך כבר מהשניה הראשונה ההנאה היא אדירה, אבל ההתקדמות היא קשה ואיטית יחסית לענפי ספורט אחרים. גולש יכול להיות במים חצי שנה ועדיין להתקשות מאוד ב"לתפוס פינה" שהוא אחד האלמנטים הבסיסיים ביותר.

 

בימינו הידע הוא אדיר וכמו כן גם יצור סוגי הגלשנים בהתאם.  מקובל כי גולש בתחילת הדרך יבחר בגלשן ממשפחת ה"סופט" גלשן בעל אורך ורוחב גדולים במיוחד, עם נפח גדול מאוד ושעשוי מחומרים רכים. כל אלו עוזרים לגולש לצלוח בצורה מוצלחת וקלה יחסית את שלבי הגלישה הראשונים.

 

אבל מה הלאה?  מה עושים כאשר מיצינו כבר את גלשן הסופט ואנחנו רוצים את הדבר האמיתי?

 

עוברים לגלשן קשיח. פשוט מאוד.  איזה? זה כבר יותר מסובך.

 

האופציות שעומדות לפנינו הן רבות, ואנו נעשה לכם קצת סדר בראש כדי שתוכלו לבחור את הבחירה הנכונה.

 

התאמת הגלשן אליכם ואיכותו מורכבת משני מרכיבים  - החומר והצורה (ה"שייפ").

 

החומרים 

ישנם חומרים רבים בשוק. הפשוטים יותר אלו גלשני "תבנית" או "יציקה" גלשנים שמיוצרים בצורה תעשייתית במזרח אסיה במפעלי ענק. החומר בדרך כלל ירגיש על גבול הפלסטיק ואלו יגיעו ברמות עמידות שונות. גולשים מנוסים לעיתים נדירות יגלשו על גלשנים כאלו כיו שתחושת הגלישה אינה מוצלחת במיוחד למביני עניין. לגולש בתחילת דרכו גלשן כזה יכול בהחלט להתאים אם התקציב שלו הוא נמוך.

 

הגלשנים האיכותיים יותר אלו גלשני הPU או EPS - שני חומרים נפוצים במיוחד בבניית גלשנים איכותיים שמאפשרים יצור גלשן שנותן תחושת גלישה אופטימלית ומשקל קל יחסית.

 

ה"שייפ"

איכות השייפ נמדדת בשני מדדים - הראשון איכות תכנון השייפ המקורי על ידי השייפר והתאמתו למה שאמור הגלשן לבצע.  השני  - הביצוע בפועל של ייצור הגלשן שעומד לפני הגולש ואשר אותו הוא רוכש.

 

כאשר אתם רוכשים גלשן כדאי לוודא מי השייפר שתכנן אותו וכמה ניסיון יש לו ובמקביל גם היכן הגלשן יוצר ועל ידי מי. האם במפעל היצור המקורי של השייפר או במזרח אצל ספקי משנה.

 

אילו סוגי שייפים עומדים לפנינו כאופציות בגלשני מעבר:

 

1 - פאן בורדים. זו קטגוריה מלאה בהמון סוגי גלשנים כאשר המשותף להם הוא מידות של 6"6 ועד 8 פיט בדרך כלל. ישנו מגוון גדול מאוד של אופציות וחומרים. אך המשותף הוא שקטגוריה זו נותנת לגולש שטח ציפה גדול ונפח גדול. הדבר מתבטא בקלות ויציבות בחתירה, בכניסה לגל וכן ביציבות כאשר גולשים על הגלשן.

 

2 - גלשני נפח גדול "גרובלרים" וסתם גלשנים גדולים. משפחה זו היא בדרך כלל של גלשנים במידות 5,4 ועד 6,6 עם נפח גדול מאוד יחסית, שמרוכז בעיקר מתחת לחזה של הגולש ובכך מקל על החתירה והכניסה לגל ובשילוב עם רוקרים נמוכים ורוחב גדול יוצרים חווית גלישה קלה.

 

ריכזנו לפניכם כמה דוגמאות לגלשני מעבר איכותיים במיוחד לשנת  2020  במבחר חומרים ושייפים:

 

גראהם סמית ג'לי פיש

גלשן עם המון ליטרים שמצטיין ביכולת ביצוע טובה למרות רוחבו. הוא מיוצר בדרך כלל מPU והתכנון והביצוע הוא של גראהם סמית - מותיקי השייפרים בעולם. מידות פופולריות בין 5,10 ל6,4

המחיר 2590 שח

גראהם סמית, מינימל

פאן בורד קלאסי במידות של 7 פיט ועד 8 פיט.  רוקרים יחסית נמוכים שמאפשרים כניסה נוחה מאוד לגל וצבירת מהירות בקלות רבה. 

הוא מיוצר בדרך כלל מPU והתכנון והביצוע הוא של גראהם סמית - מותיקי השייפרים בעולם.

המחיר 2790 שח

לייט קורפ הייבריד

גלשן על בסיס EPS שמיוצר במזרח. רמת חומר טובה מאוד יחסית למחיר ושייפ פאן שמתאים לכל הרמות.

המחיר 2090 שח כולל חרבות

אל מאריק צ'ונצ'ו

מבית צ'אנל איילנדס ארהב - חברת הגלשנים מס 1 בעולם למעלה מ50 שנה. גלשן במידות של פאן עם יכולת ביצוע משופרת אך עדיים נוחה מאוד לתפיסת גלים וגלישה. מיוצר במפעל הטוב בעולם בקליפורניה. מידות פופולריות 7 עד 8 פיט

המחיר 3990 שח

ליב טק X לוסט פאדל ג'אמפר

שילוב של חומרים מהחלל החיצון, עמידות כמו שאין לאף גלשן אחר ושייפ של אחד השייפרים הטובים בעולם - מאט ביולאס מחברת לוסט יוצרים את אחד הגלשנים המעניינים בשוק. המון נפח ויציבות יתנו לכל גולש כניסה קלה מאוד כמעט לכל גל ויציבות גבוהה בגלישה עצמה.

מיוצר בארה"ב. מידות פופולריות בין 5,5 ל 6,1

המחיר 3490 שח

את הגלשנים האלו ואחרים ניתן להשיג בסרף-פס - התקשרו ונתאים לכם גלשן מושלם 03-5372204

GF_Jellyfish_T.png
lsb056-hybrid-front_3.png
Puddle-Jumper-5-1-Surfboard.png
chancho-deck-shape-3d-mock-up-white.png
RNF-Redux-RyanCarlson-byTimZimmermanX.jp