top of page
J2.jpg

צילום: שרון רונן

Selective-Color.jpg
Rocket-WIDE_top-for-site.png
Rocket-Wide_Spine-Tek_top-for-site.png

פעם בכמה שנים מגיע גלשן שמצליח לסחוף אחריו המוני גולשים, סיפור הצלחה יוצא דופן. זה לא קורה הרבה, כי שוק הגלישה העולמי מוצף בעשרות מותגים בינלאומיים חזקים ובכל שוק גלישה מקומי גם פורחת תעשיית שייפרים מקומיים, כך שהיצע הדגמים הוא פשוט אדיר. אבל...

פעם בכמה שנים זה קורה. דגם אחד מתבלט מעל כולם, דגם שמתחבר לכל כך הרבה גולשים מתחת לרגליים בצורה מושלמת, דגם שהקונצנזוס עליו הופך לדיבור מאוד משמעותי ושמגמד את הרעש שיש על דגמים אחרים באותו הזמן. כזה הוא הרוקט ווייד. והוא אפילו לא התכוון...

 

נתחיל בהתחלה-

כמו הרבה מאוד סיפורי הצלחה גדולה, הסיפור של הרוקט ווייד מתחיל במקום אחר לגמרי.

בשנת 2017 הוציאה חברת צ'אנל איילנדס (אל מריק) את הרוקט9 . הרוקט 9 היה פרי פיתוחם של האחים גאודסקס, שלושה בלונדינים שזופים וחייכנים מקליפורניה, שנחשבים לגולשים מהטובים שיש לעולם להציע, וממובילי סצנת הגלישה ותרבות הגלישה העולמית. האחים עבדו עם השייפרים של מריק כמה שנים על דגמים ניסיוניים שיענו על הצרכים שלהם והנה הגיע יום והרוקט 9 נולד. גלשן ייחודי עם מאפיינים "שורטיים" של גלשן פרפורמנס אמיתי, אך בשילוב עם אלמנטים מעט אלטרנטיביים ואף "פישיים". אאוטליין מעט עגול וזנב חצוי "סוולוו" צר במיוחד. הגלשן נחשב למוצלח ועבד יפה מאוד לגולשים טכניים טובים בגל בינוני פלוס. הרוקט 9 קיבל חשיפה תקשורתית לא מעטה בקרב קהילת הגולשים ונחשב למוצלח במיוחד כדגם שיכול לעבוד גם כפרפורמנס מלא וגם עם סט-אפ של חרבות טווין בתוספת טריילר קטנה. אבל להיט ענק הוא לא היה. 

 

 

                                                                                                                                              צילום: שרון רונן

באמצע 2018, "על הדרך", החליטו הגאודסקסים לבקש ממריק שייצרו להם גרסאות שונות של הרוקט9 לתנאים נמוכים יותר של גל. הם רצו שהגלשן ייצר יותר מהירות "דרייב" ויהיה קל יותר מעט לכניסה לגל חלש.

וככה, בשקט בשקט, בלי הכוונה של אנשי שיווק ומכירות פשוט נולד לו ה"רוקט וויד". הגרסה הרחבה של הרוקט.

 

האמת היא שהוא לא סתם רוקט9  רחב יותר, אלא הוכנסו בו מגוון שלם של שינויים והתאמות כדי להפוך אותו למה שהוא - גלשן ה"אול אראונד" האולטימטיבי לגולשים טובים, למגוון תנאים רחב במיוחד. קל לגלישה, מהיר מאוד, זריז כמו שד, ומאפשר כניסה מוקדמת מאוד כמעט לכל גל. ויותר חשוב מכל אלו - גלשן מאוזן מאוד שבפועל יוצר חיבור איכותי מאוד עם כמות גולשים אדירה. מאז שיצא כבש הרוקט ווייד עוד ועוד מעריצים ברחבי העולם עד שהפך ב 2020 לגלשן הפרפורמנס הנמכר ביותר של מריק בארה"ב וככל הנראה בעולם. באביב-קיץ 2020 הפכה תופעת הרוקט ווייד לכזו משמעותית, שנהיה מחסור אמיתי בדגם, וכמה שלא מנסים לייצר במפעל בקליפורניה גלשנים, הכמות פשוט לא מספיקה ולא נותנת מענה לביקוש.

 

בואו נרחיב מעט בקטע הטכני כדי שתבינו קצת יותר לעומק מה הגלשן מציע - 

הגלשן מיועד לגלים חלשים עד בינוניים בגובה ברך ועד למעלה מגובה ראש. לרוקט קווי מתאר עגלגלים עם נפח יפה מתחת לחזה, רוקר כניסה נמוך יחסית ורוקר יציאה בינוני, עם שטח שטוח במרכז הגלשן שמייצר ערמות של דרייב. הריילים קרביים יחסית, לדיוק וזריזות גבוהה אך עדיין כאלו שלא יגרמו להאטה משמעותית ויאפשרו גם לגולש ממוצע גלישה נוחה במיוחד. את הרוקט נהוג לקחת 2-4 אינץ' קצר יותר מהשורט הרגיל שלכם, עובדה שתוסיף לזריזות הגלשן ולחוויה הייחודית.

 

ההתאמה של הרוקט ווייד לתנאים בישראל היא מצויינת, כאילו נתפר למידותינו. הגל כאן לא חזק והשבירות יכולות להיות מהירות מאוד ופתאומיות והרוקט נותן מענה מדויק - הוא קל לכניסה לגל ומהיר וזריז במיוחד.

 

הוא מגיע בשתי גרסאות חומר  - 

 

PU/פוליאסטר 

המבנה הסטנדרטי האהוב והמקובל לבניית גלשני פרפורמנס, תחשות גלישה מושלמת, צייתנות וגלישה מעט "רכה" יותר.

 

ספיין-טק

מבנה ה EPS/ קרבון/ ספיין הכל כך מדובר של מריק בשנים האחרונות.

קל במיוחד, עמיד, ויחד עם זאת נותן גמישות ייחודית שמהונדסת על ידי השייפרים באמצעות שדרית ייחודית שמוטבעת בגלשן בצידו העליון.

לגלישה עם תחושה קלילה וזריזה בצורה יוצאת דופן.

 
 

אז אם בא לכם גלשן חדש שפשוט עובד כשצריך ומתאים לתנאים של ישראל כמו כפפה ליד...

 

את הרוקט ווייד ושאר קולקציית צ'אנל איילנדס- אל מריק ניתן להשיג בחנויות היבואן - סרף-פס ובחנויות גלישה נבחרות בישראל. 

 

לעמוד הרוקט ווייד באתר אל מאריק ישראל +מידות 

https://www.al-merrick.co.il/rocketwide

אל מריק רוקט ווייד 

מלך הגלשנים של 2020

אל מריק רוקט ווייד 

מלך הגלשנים של 2020

bottom of page