top of page

מה חדש- הגלשנים שהולכים לעשות לכם את קיץ 2019

הקיץ הישראלי בפתח ואיתו (לצערנו) מגיעים בדרך כלל גם גלים פחות איכותיים, קטנים, חלשים ומהירים. בעקבות זאת החלטנו לרכז לפניכם מספר דגמים שייתנו לכם מענה לגלישת קיץ מוצלחת ולמקסם את ימי הגלישה שלכם.

קודם כל קצת מידע כללי על הקושי העומד בפנינו, הקיץ מאופיין בעיקר בגלים קטנים וחלשים וליין אפ עמוס מאוד (נכון, כאן הגולשים המבוגרים בינינו תמיד מספרים "פעם בקיץ היו מלא גלים!" אך קשה להוכיח את זה). התשובה העיקרית לקושי הזה – בעיקר ציפה טובה, חלוקת הנפח והרוחב בגלשן ואקסטרה ליטר.

אל מריק מציגים שלושה דגמים עיקריים לסוגיה הזו:

הרוקט ווייד - הרוקט ווייד הוא גלשן שכאילו נולד לגלים בארץ, ויאפשר לכם ביצועי פרפורמנס אמיתיים בין אם אתם גולשים בינוניים או טימניקים מנוסים. הוא עושה את זה הודות לזנב וחרטום רחבים יותר מהרוקט 9 המקורי, המקנה תפיסת גלים קלה יותר, מהירות ויכולת תמרון גבוהה במיוחד על גל קטן.

אולטרה ג'ו - הדגם החדש מבית היוצר של מריק הוא התפתחות  לג'ו המקורי אשר נבנה בעיקרו לגולשים מתחילים או לגלים נמוכים. בשונה מהג'ו המקורי, האולטרה ג'ו מגיע בעיקר בפחות נפח, טייל וחרטום צרים בהרבה וכמו כן, הרוקר קיבל גם הוא מתיחת פנים, מה שמאפשר לגלשן להחזיק גל יותר גבוה או לבצע בצורה יותר רדיקלית. במילים אחרות, האולטרה ג'ו נותן פתרון לגולשים מתחילים עד בינוניים לכל סוגי הים (לא רק לקיץ) ולגולשים מנוסים יותר גלשן קטן, מהיר ורדיקלי שיספק את הסחורה בגלים גרועים.

CI FISH  - לא תאמינו כמה פיש רטרו יכול להיות מודרני. החבר'ה הצליחו להכניס תכונות של גלשן פרפורמנס בשייפ קלאסי. מאופיין בחרטום וזנב דקים ושבירה יפה ומגמתית אל תוך הטייל, מה שמאפשר לגולש ציר סיבוב קצר ומאפשר ביצועים שהם גם יותר רדיקליים. אחד הפרטים  החשובים ביותר הוא הסוואלו טייל העמוק של הגלשן, שמשאיר לנו המון רייל לשרוף. תגובות הטימניקים מסתכמות בפה אחד – גלשן סופר מהיר ה"מגהץ" סקשיינים שטוחים ללא מאמץ.

logo-merrick.png
logo--GF.png
surfpass_web_landingpage_summerborads_19
Conner Coffin- 5'11 x 18 1_2 x 2 5_16- F

גלשני ג'י פורס מבית היוצר של גרהאם סמית' מציעים ליין של דגמים שיעזרו לנו, ביניהם דגמים חדשים כגון ה"הולי מולי" וה"ספיד דימון"

הולי מולי - דגם אול אראונד שנותן מענה למגוון רחב של גלים (ים נמוך ומעלה) ושל גולשים במגוון רמות (גולש בינוני עד מקצוען).

היחודיות של ה"הולי מולי" היא הציפה מתחת לאיזור החזה והרגל הקדמית הנותן תפיסת גלים קלה, מהירות ובנוסף יכולת לעבור סקשיינים שטוחים בגל. ניתן גם להבחין ב"שבירה" באיזור הירכתיים המקנה תאוצה ושחרור בביצועים וכל היתרונות האלו בחבילה אחת!

ג'לי פיש - המוטיב העיקרי הוא לעשות כיף וכמה שאפשר, לג'לי פיש יש נפח גדול, הוא רחב ובעל רוקר שטוח. כל אלו יתנו לכם מהירות גבוהה בים קטן יחסית, אבל שלא תתבלבלו - הג'לי הוא ביצועיסט לא קטן, וגולשים טובים יפרקו את הים איתו. גולשים קצת פחות מנוסים ייקחו את הג'לי במידות גדולות יותר ויקבלו גלשן יציב ומציף לקלות גלישה ולימים מלאים בכיף.

ספיד דימון – גלשן זה עוצב להיות גלשן מהיר אך ללא התפשרות ביכולת התמרון שלו. שיא הרוחב שלו נמצא בקדמת הגלשן ומקנה חתירה ותפיסת גלים קלה. תחתית הגלשן מאופיינת בצ'אנל בשילוב דאבל קונקייב היוצר שחרור מהיר של מים והרגשת עילוי תוך כדי שליטה. בקיצור, מענה מדהים למגוון רחב של גלים, מביץ' ברייק שטוח ו"פאנצ'י" ועד גלים גובה ראש בפוינט ברייק.

surfpass_web_landingpage_summerborads_19
logo-lib.png

עוד פתרון למצב הוא גלשני לוסט בטכנולגיית ליב טק. הגלשן כל כך חזק שבטוח הוא יחסוך לכם כמה שקלים על תיקונים בעקבות תאונות עם גולשים אחרים בספוטים עמוסים או שבירות חוף רדודות. שני דגמים בולטים שעשו שמות בשנים האחרונות, הפאדל ג'אמפר והפאדל פיש. שניהם בעלי אאוטליין רחב המאפשר תפיסת גלים קלה ויציבות. עיצוב תחתית הגלשן וקשת הרייל מקנים עילוי וגלישה רדיקלית בזמן שקונקייב הV- בזנב נותן לגלשן תמיד להמשיך הלאה במהירות ועדיין להחזיק בביצועים חזקים. גם הדגמים האלו מתאימים לגולשים מתחילים במידות גדולות ולגולשים מנוסים יותר במידות סקייטבורד. יש האומרים שהגלשן בטכנולוגיה זו לא מרגיש כגלשן רגיל אבל בואו נודה בזה, גם גל בגובה קרסול לא מרגיש כמו גל אמיתי.

umdloti 21_06_20.jpg
surfpass_web_landingpage_summerborads_19

לעומת זאת, לאלה מבינכם שרוצים להתחבר לצד הקלאסי של הגלישה חברת WALDEN האגדית מציעה גלשני "מיד ריינג'" בדגמים כמו המיני מג'יק והדביליד אג ((DEVILED EGG וסדרת לונגבורדים איכותית, ביניהם המג'יק מודל, מוצ'ו מג'יק והמגה מגי'ק.

גלשני וולדן מאופיינים ברייל המיוחד שסטיב וולדן פיתח וכמי שנחשב לאבי הלונגבורד המודרני. גלשני לונגבורד הם לא סתם עוד סוג של גלשן, ניתן לתפוס איתם אפילו זרם של מים וכמובן לשבת הכי גבוה בליין אפ ולצעוק "הופ על הגל" עוד לפני שמישהו חשב על להתחיל לחתור.

 

logo white_purple.png
RNF-Redux-RyanCarlson-byTimZimmerman.jpg
surfpass_web_landingpage_summerborads_19

את כל הדגמים שכאן ועוד הרבה תוכלו למצוא בחנויות היבואן סרף-פס בת"א וחיפה, וכן בחנויות גלישה נבחרות בכל הארץ. בואו למשש את החבר'ה ולבחור לכם חבר חדש ונאמן לקיץ!

brendan 6.JPG
bottom of page